Vihmariided

Kui on tõeliselt vihmane päev

Kui taevast kallab vihma otsekui oavarrest ja maa muutub hiiglaslikuks mudavanniks, ka siis on väga põnevaid mänge, mida just sellise ilmaga õues mängida. See tähendab aga, et õueriided saavad tõelise katsumuse osaliseks.

Shell riided

Selleks puhuks on Polarn O. Pyret’l tuule- ja veekindlad vastupidavast ning hingavast materjalist liimitud õmblustega Shell püksid ja joped. Need riided tagavad ühe mõnusa päeva õues ka vihmase ilmaga, püsides seest soojad ja kuivad.

Meie Shell rõivad on väga veekindlad, isegi rohkem kui 10 000mm. Veekindlale riietusele tehakse vihmaruumi test – katsetatakse, kui suure veesamba võib kangale peale lasta, enne kui see hakkab lekkima. Liimitud õmblustega rõivast, mille taluvus on hinnatud vähemalt 2000mm, võib juba nimetada veekindlaks. Korralik funktsionaalne ja hingav rõivas peaks taluma aga vähemalt 10 000mm suurust veesammast.

Meie pükstel on kohandatavad traksid ja kumerad jalaosad liikumise suurendamiseks. Vöökoht ja jalaosad on reguleeritavad, elastsed jalakummid talla all tagavad kummikute/saabaste paigalpüsimise. Jalakummid on kinnitatavad trukkidega ja vajadusel kergesti vahetatavad. Shell pükste lukud asuvad külgedel, mis teeb pükste jalga panemise ja äravõtmise lihtsaks ning mugavaks. 3M helkurid igas küljes tagavad hea nähtavuse pimedal ajal.

Hooldamine

Pese oma Shell riideid pahupidi, lukud-trukid suletud, et kaitsta helkureid ja hoida riideid vormis, samuti võib neid kuivatada kuivatuskapis madalal temperatuuril. Neid ei ole soovitav aga kuivatada trummelkuivatiga. Enamasti saab mustuse ka niiske lapiga kergesti maha pühkida, sest liigne masinpesu ei ole hea, kahjustades kangakiudu ja soodustades mustuse ja vee sisseimbumist.

Traditsiooniline vihmariietus

Polarn O. Pyret pakub traditsioonilisi liimitud õmblustega vihmariideid, mis püsivad hästi seljas. Meie vihmariided on veekindlad umbes 8000mm ning väga hästi puhastatava pinnaga.

Polarn O. Pyret’l on ka traditsioonilised vihmajakid ning elastsed vihmapüksid koos juurde sobivate samast materjalist vihmamütside ja -kinnastega.

Vihmapükstel on kohandatavad traksid ja elastsed rihmad talla all. Loomulikult on rõivastel ka helkurid nii ees kui taga.

Vihmajaki krael on sees pehme fliisvooder ning jaki alumise serv on ääristatud helkurribaga.

Meie vihmamütsidel on pehme fliis mütsi tagaosas, mis on vastu kaela ja kõrvade peal ning helkurkirjas Polarn O. Pyret on kirjutatud mütsi äärtele. Kinnastel on pikad veekindlad kätised ja kummipaelad randmete juures, et hoida kindaid kindlalt käes.

Hooldus

Vihmariideid on samuti hea puhastada lapiga ja pesta neid masinas võimalikult harva. Kui on tõesti vaja pesta, siis kindlasti pahupidi ja lasta tilkuda kuivaks õhu käes. Kui vihmariideid kuivatada kuivatuskapis, võib kasutada madalat temperatuuri ja kindlasti ei tohiks kasutada trummelkuivatust.

Kui vesi hakkab läbi tulema

Mõnikord võib vesi sisse tulla kusagilt mujalt kui läbi kanga. Vett võib sisse niriseda krae vahelt või varrukatest ja see teeb rõiva seest märjaks. Vahel võib niiskus tekkida ka sissepoole, eriti kui laps on aktiivne ja kui riided on liiga ümber ning ei saa seetõttu liigsest niiskusest vabaneda. 

Kui sul tekib kahtlus, et vesi on sisse imbunud läbi kanga ilma otsese veesurveta, palun võta ühendust oma lähima kauplusega, et me saaksime rõiva üle vaadata. Meie eesmärgiks on, et meie kliendid oleksid alati rahul ja kui nad millegipärast ei ole seda, teeme me kõik endast oleneva, et seda muuta.