UPF ujumisriided

Päikesekaitse väikestele!

Kas on midagi toredamat kui esimesed päikesekiired kevadel? Päike on alati teretulnud pärast pikka ja külma talve. Tuleb aga meeles pidada, et laste nahk on päikesele eriti tundlik ning seda eriti hooaja alguses, kui nahk on veel kahvatu. Parim viis seda kaitsta, on viibida rohkem varjus ja vähem aega järjest lauspäikese käes.  Üheks kaitsevahendiks on ka UV-rõivad.

IDEID HEAKS KAITSEKS PÄIKESE EEST

- väikelapsi ei tohiks otse päikese või kõrge kuumuse kätte jätta. Kaitse neid päikesemütsi, -varju ja  -riietusega. Kui oled õues keset päeva, on soovitav istuda varjus. Tuleb meeles pidada, et lapsekärus muutub kiiresti palavaks, nii et jälgi hoolega, et oled käru varju paigutanud ning katte eemaldanud, võimaldades õhul juurde pääseda.

- mängi õues, aga pea meeles, et päike on kõige kuumem lõunal 11:00 – 13:00 vahel. Sel ajal ei ole hea pikalt päikese käes viibida. See kehtib ka pilviste päevade kohta, või kui oled soojamaa reisil.

- kasuta kõrge kaitsefaktoriga (SPF) veekindlat päikesekreemi.

- pea meeles, et päike paistab ikka sama eredalt, kui sa jalutad, taod jalgpalli või mängid rannal.

- puhkuse ajal välismaal olles, tuleb eriti hoolega jälgida päikese käes viimist. Kindlasti kasuta kreemi näol, kätel ja teistel kehaosadel, mis ei ole riidega kaetud.

- ujudes kasuta UV kaitsega ujumistrikood ning mütsi.

 

UJUMISRIIDED KOOS PÄIKESEKAITSEGA

Tekstiili UV kaitsefaktorit nimetatakse UPF

UPF ehk ultraviolettkiirte kaitsefaktor on rõivastel kasutatav klassifikatsioon. UPF näitab rõiva tihedust ja näitab kui efektiivselt see kaitseb nahka UV kiirguse vastu (nii UVA kui UVB). Mida kõrgem UPF, seda tihedam kangas, mis tähendab, et vähem UV kiirgust pääseb läbi.

Kangal, millel on vähem kui 2% UV kiirgust, on märgitud kui UPF 50+.

Kõik riided pakuvad mingisugust kaitset päikese eest, kuid on palju tegureid, mis mängivad rolli selles, kui palju kaitset üks kangas võib pakkuda. Värv, kangatüüp, fiibrikvaliteet ning struktuur ja tihedus – kõik need on erinevad faktorid. Näiteks: valge puuvillane särk pakub kaitset UV kiirguse eest faktoriga UPF 2-10.

UV-KAITSEGA POLARN O. PYRET RÕIVAD

Päikesekaitsega riietus vähendab UV-kiirgust ning vaid 1/5 pääseb läbi kanga. See tähendab, et sa võid selle riidega olla päikese käes 50 korda kauem kui sellisega, mis üldse kaitset ei paku.

Polarn O. Pyret' ujumisriietus, mis on märgistatud UPF 50+ tähisega, omab kõrget kaitset tänu oma kanga tihedusele ning on keemiavaba! Materjal laseb päikesekiirgust läbi vaid väga vähesel määral. Päikesemütsid on samuti impregneeritud kangast ning neil on kaitseomadus.

Polarn O. Pyret testib oma päikesekaitserõivaid igal hooajal, et olla kindel nende UPF tasemes.

Alati kasuta päikesekaitsega riideid ning samuti mütsi!

Kuidas hooldada UV-kaitsega ujumisriideid?

Ujumisriide eluiga on limiteeritud just tänu päikesele, kloorile ning soolasele mereveele, mis kõik on kanga vastu karmid.

Kuidas hooldada ujumisriideid, et need kestaksid kauem?

- alati järgi pesemisinstruktsioone

- väldi istumist teravatele pindadele nagu kivid, kai, basseiniservad kuna nad võivad kahjustada kanga pinda

- päikesekreem või õli võib jätta plekke ja vähendada kanga venivust. Alati ole hoolikas kui määrid päikesekreemi ning väldi seda sattumast riietele

- kloor ning soolane merevesi tuleb alati väga hoolikalt välja loputada

- ära rulli märgi ujumisriideid rulli rätiku sisse, pigem riputa märjad riided varju kuivama

- pese ujumisriideid madalal temperatuuril (maksimum 40 0C) ja riputa need kuivama varju

- kunagi ära pane ujumisriideid kuivatisse või triigi neid

- rannas viibides leiavad liivaterad kärmelt oma tee kangakiudude vahele ­– venita kangast ja raputa liiv välja

 

VAATA POLARN O. PYRET UV-KAITSEGA RÕIVAID

Head suve ning naudi päikest!