Tuulelohe

Ehita päris oma tuulelohe

Kas väljas on tuuline? Kasuta võimalust ning ehita tuulelohe, millega tuules mängida. Siin on mõned instruktsioonid, mis aitavad teid samm-sammult tuulelohe ehitamisel. Ärge unustage seda ka värvimast!

Mida selleks vaja:

  1. tugevat nööri (näiteks õnge oma) lohe jaoks ning saba jaoks (u 50 m);
  2. paksu paberit või õhukest plastikut (102 cm x 102 cm);
  3. kaks sirget keppi, näiteks taimetokid (90 cm x 102 cm);
  4. kleeplinti ja/või liimi kinnituste jaoks;
  5. viltpliiatseid, värvi, rasvakriite või kleepsusid kujundamiseks;
  6. natuke kergest riidest ribasid saba jaoks.

Valmistamine:

1. samm
Seo toikad jupi paelaga omavahel ristikujuliselt kokku. Vaata, et sõlm oleks korralik, võid lisada natuke liimi, et see veelgi tugevam oleks.

2. samm
Aseta rist paberile või plastikule ning lõika teemandikujuline alus nagu joonisel näidatud:

 

3. samm
Kleebi väljalõigatud kujutis risti külge.

4. samm
Valmista saba, sidudes riideribad nööri külge. Saba „tüürib“ lohet läbi õhu ning on seetõttu väga tähtis osa. Saba ei tohiks olla liiga raske, aga peaks siiski suutma püüda võimalikult palju tuult. Kahemeetrine saba peaks olema piisav. Kinnita saba tuulelohe alumise otsa külge nööri või kleeplindiga.

5. samm
Lõika nöörist u 122 cm pikkune jupp ning seo pikema toika kummagi otsa külge. Keskossa, kus toikad ristuvad, tee nöörile silmus ning kinnita see pika tugeva nööri külge, millega sa lohet kinni hakkad hoidma.

6. samm
Kaunista oma tuulelohe just nii nagu ise soovid!
Kõik, mis veel teha jäänud, on joosta ning lasta oma lohel lennata! Alusta jooksmist vastu tuult koos lohega käes. Hoia nöörist kõvasti kinni ning heida lohe üles. Kui ta ei lenda kohe esimesel katsel, proovi uuesti!

Välisriided tuuliste ilmade jaoks
Õues võib endiselt veel pisut jahe olla ja siis on päris mõnus, kui saab selga tõmmata paksu dressipluusi ning selle peale peale Shell jope, mis kaitseb tuule eest. Kui ilm on just parajalt pehme, proovi hoopis tuuletõkkefliisi, mis on mugavaim ning optimaalseim riietus liikumiseks.
Hiliskevade väga tuulistel päevadel on hea pähe tõmmata müts ning kätte kindad.