Shell vihmariided

Kumba eelistada – Shell’i või traditsioonilist vihmariietust?

Kui rääkida õueriietest, siis tahad ju olla kindel, et su laps püsib õues kuiva ja soojana ning seda mitu tundi järjest, isegi kui ilm ei ole just kõige ilusam. Aga kumb on siis parem – Shell või traditsioon?

Shell

Paindlikkus ja hingamine
Shell rõivastel on palju eeliseid. Nendes on hea liikuda ja nad „hingavad”, st, et nad tõrjuvad niiskuse kehast eemale. Polarn O. Pyret’i Shell jopedel ja pükstel on kumerad varrukad ja sääreosad, mis lubavad tegutseda ka roomates, joostes ja ronides. Meie Shell rõivad on veekindlad ja teibitud õmblustega. Õmblused on seatud ka nii, et nad ei hõõruks üksteise vastu. Shell riideid ei tohiks väga tihti masinas pesta, ülepesemine võib viia kangakiu nõrgenemiseni, nii et see hakkab niiskust ja mustust läbi laskma. Lihtsam on puhastada neid niiske lapiga.

Kihilisus
Kuna Shell rõivastel on hingav omadus, on nad erinevate riiete kihtide peal kõige kindlam valik ja seda eriti muutliku ilma puhul. Kevadel piisab õhukesest aluskihist, kuid hilissügisel ja varatalvel on kindlasti vaja lisakihte alla panna. Kõik sõltub, mis ilm parajasti väljas ja kui tugev tuul.

Kestvus
Kanga kestvust saab mõõta mitmel moel. Polarn O. Pyret’s kasutame kindlat väljatöötatud meetodit riiete testimisel, milleks on Martindale masina test. Masin kulutab kindlalt fikseeritud pinge all olevat kangatükki ühest kohast ning see toob välja kanga kasutamise kestvuse, millega tehakse kindlaks kanga kulumis- ja rebenemisaste. Kanga kestvust hinnatakse kanga kulumishetkeni vastavalt koormuse pöörete arvule. Väga vastupidava toote märgiseks on tavaliselt 10 000–33 000 pööret, Polarn O. Pyret’st võid leida riideid, mis kestavad kuni 33 000 pööret.  Ehk lihtsamalt öeldes – äärmiselt vatupidavad riided!

Traditsiooniline vihmariietus

Lihtne hoida puhtana
Traditsiooniline vihmariietus koosneb plastikkattega impregneertekstiilist. Vastavalt töödeldud impregneerkate muudab rõiva veekindlaks ja kestvaks aga ka üsna jäigaks. Kuna plastik on sile, on neid riideid väga lihtne puhastada. Mustus ei jää kergelt külge ja ükskõik millise pleki saab kerge vaevaga eemaldada.

Hingamine
Erinevalt Shell rõivastest, ei ole vihmariietel kehalt niiskust eemale juhtivat omadust, st, et need ei „hinga“. Aktiivse liikumise puhul vihmariietes peab kindlasti olema korralik ventilatsioon. Muidu on risk, et liigse niiskusega hakkab riiete all külm.

Nii et kumba siis ikkagi valida?
Kuna Shell rõivad töötavad nii hästi kihilise riietamise meetodina, on paindlikumad ja valmistatud vastupidavast materjalist, siis paljud eelistavad neid traditsioonilistele vihmariietele.
Aga loomulikult sõltub valik, millal mida kasutada. Kui su laps mängib vaikselt liivakastis või kasvõi mudas, sobib talle paremini tavaline vihmariietus, mida on pärast lihtne mudast puhastada.
Nii et tuleb mõelda järele, mida su lapsele õues kõige rohkem meeldib teha, ning seejärel langetada otsus, mis on parem teile mõlemale.