Õuemängud

Aktiivsed lapsed ja liiga vähe ruumi toas, et joosta? Minge õue ja mängige seal! Õuemängud on absoluutselt parimad. Need tähendavad liikumist ja punaseid põski. Siin on 3 põnevat mängu, mida õues järele proovida.

     1.      Jookse ja leia

Mida selleks vaja: paberit, kirjutusvahendit ja energiat

Iga mängija võtab ühe või mitu paberilehte ja kirjutab sinna mingi objekti, mida õues leida on. Seejärel tuleb paberid panna ühte suurde hunnikusse või purki.

Jaotage end kahte rühma. Kummagi rühma üks inimene võtab paberi ja terve meeskond läheb otsima seda, mis paberil kirjas. Esimene, kes alguspunkti tagasi jõuab, saab punkti. Jätkake, kuni kõigil rühmaliikmetel on olnud võimalus minna ja otsida üles objekt, mis paberil kirjas. Võitja on see meeskond, kel rohkem punkte. Lihtne!

     2.      Kull!

Mida selleks vaja: energiat

Kull on mäng, kus üks mängija ajab taga teisi mängijaid. Kui ta saab kellegi kätte, puudutades teda, hõikab ta „kull!“ ja siis saab teisest mängijast kull.

Teine versioon kullist on, et tagaajaja paneb „loitsu“ peale sellele, keda ta puudutas, nii et teised peavad tarduma ja seisma jalad harkis. „Loits“ lõpeb kui keegi, kes ei jõudnud tarduda, peab „loitsukandja“ jalgade vahelt läbi ronima.

Tagaajaja saab olla vabatahtlik või kui keegi ei tea, kas ta tahab olla, saab valida tähestikulises järjekorras.

Kullimäng lõppeb siis kui lapsed ei jaksa enam joosta.

     3.      Rooside sõda

Mida selleks vaja: mõni hea „varandus“, mida peita

Jagunege kahte rühma – Punased Roosid ja Valged Roosid

Varandus, mida peab leidma, on näiteks „kalliskivi“. Üks rühm, näiteks Valged Roosid, alustab, peites varanduse ära. Iga meeskonna liige peab teadma täpselt, kus aare asub.

Teine rühm – Punased Roosid, peab ootama kusagil, et nad ei näeks peidukohta. Kui varandus on peidetud, alustab Punaste Rooside meeskond otsimist. Selleks, et varandust leida, peavad nad „püüdma“ Valgete Rooside meeskonna liikmeid. Kord juba kinnipüütud, peab too andma vihje, kus aare võiks olla ja ta saab jälle vabaks.

Kui Punaste Rooside meeskond leiab Valgete Rooside aarde, on nende kord see ära peita.