NÕUANDEID SOBIVAIMAS SUURUSES JALATSITE SOETAMISEKS

Kuidas valida enda lapsele mugavaimad jalatsid?

Jagame sinuga nippe, mille abil leiad parimad jalanõud enda lapsele.

 Lapse jalalaba pikkuse mõõtmiseks võta tükk paberit ning aseta see põrandale nii, et paberi serv oleks ühtlasi vastu seina. Seejärel palu lapsel jalg paberile asetada nõnda, et tema kand jääks samuti seina vastu. Tõmba pliiatsiga kriips lapse suure varba juurde ning seejärel võta mõõt. Veendu, et laps seisab mõõtmist teostades sirgelt – sel viisil saad täpseima tulemuse! Kindluse mõttes võta mõõt mõlemat jalalt, kuna on üsna tavaline, et jalad ei pruugi olla täpselt ühesuurused. Kui vajalikud mõõdud teada, siis arvesta vastavalt soetatava jalatsi tüüpi silmas pidades ka kasvuruumiga.

ERINEVATE JALATSITÜÜPIDE SOOVITUSLIKUD KASVUVARUD:

Lahtiste sandaalide puhul u 10 mm

Kinniste sandaalide puhul u 10-15 mm

Tänavakingade puhul u 10-15 mm

Õhukese voodriga poolsaabaste puhul u 10-15 mm

Paksema voodriga saabaste puhul u 15-20 mm

Kummikute puhul u 15-20 mm

KUI PALJU LASTE JALAD KASVAVAD?

 1-2 aastastel u 20 mm aastas

2-3 aastastel u 15 mm aastas

3-11 aastastel u 10 mm aastas

 MUID NIPPE

Mõõtke aeg-ajalt lapse jalgu. Need võivad kasvada kuni 5 mm kuus! Liiga väikesed jalatsid võivad lapse kasvavaid ning arenevaid jalgu kahjustada. Kui suure varba ning jalatsi nina vahele jääv vahe on väiksem kui 5 mm, siis soovitaksime osta uued jalanõud. Selline 5 mm liikumisruum on vajalik seetõttu, et igal sammul liigub jalg jalatsis edasi-tagasi.

Alles käima õppivale lapsele soovitame osta paindlikud, mugava õhukese välistalla ning kõrgemate toetavate äärtega jalatsid. Sellised jalatsid püsivad kindlalt jalas ning pakuvad head liikumismugavust!

Laste jalad muutuvad mängimise ajal üldiselt päris higiseks. Kui õues on jahe, siis on villased sokid parimad, mida kanda, kuna need hoivad isegi niiskena soojust!

 RÕÕMSALT ABIKS

Kui tunnete, et vajaksite õige jalatsisuuruse leidmisel abi, olete teretulnud külastama meie kauplusi, kust saate hulganisti häid nõuandeid ja nippe!

 KOOSTÖÖ KAVATIGA

Oleme selle koostöö üle väga uhked! Müüme mitmeid Kavati populaarsemaid tooteid, sealhulgas ka jalatseid, mille oleme koos välja töötanud! Pakume jalanõusid igaks puhuks – susse, kingi, spordijalatseid, kummikuid! Kõik meie jalavarjud on kvaliteetsed ning vastupidavad.

 

Vaata kõiki jalatseid siit.

Kuidas suuruseid valida? Loe lähemalt siit.