Nipid väsinud lapsevanemale

Mida väsinud lapsevanem üleüldse tahab?

Kergesti kortsuvate ja pärast paari pesu juba vormituks muutuvate riietega pole kuigi mõnus jännata. Seda taipas ka Gunila Axén, kui ta 1970ndatel koos Katarina af Klintbergiga oli esimest Polarn O. Pyret’ kollektsiooni loomas. Mis püsib siiani.

1976. aasta kataloogis kirjutas Gunila:

„Laiskus on leiutamise ema. See võiks olla isegi motoks Miki riietele*. See on aja- ja rahasääst minu enda jaoks, kui ma tahtsin koos nendega töötada ning luua kestvaid ja hästi hooldatavaid riideid. Nii et aega jääb ülegi, et tegeleda veel teiste toredate asjadega. Näiteks olla koos oma lastega.“

Kohe algusest peale oli idee muuta töölkäivate naiste elu lihtsamaks. Töötavad emad, kellel hakkas olema aega nii oma töö kui ka laste jaoks. Kõik, mida selleks vaja, olid kergesti hooldatavad funktsionaalsed riided. Gunilal, olles ka ise kolme lapse ema, oli palju häid ideid, kuidas muuta elu lihtsamaks, mõeldes läbi lasteriiete (ja ka täiskasvanute) vajadused ja praktilisuse.

1973. aastal saigi alguse Polarn O. Pyret põhikollektsiooni loomine lastele. 1974. aastal toodi see ka laiema avalikkuse ette ning 1975. aastast alates kuni tänaseni on triibulised tooted ikka veel meie kõige populaarsemad.

Praeguseks võib näha meie triipe juba igal pool, pole kahtlust, et triibulisest mustrist leiab igaüks endale midagi.

* 1970ndatel oli Polarn O. Pyret riietel natuke ka Miki Hiire pilte, et lastele rohkem meeldida. Miki Hiir valiti sellepärast, et ta oli „hea poiss“. Praeguseks on Miki asendunud teistsuguste piltidega.