Mütsid

Püsi ikka mütsi all
Saladus peitub õiges mütsis. Liikuvad lapsed püsivad rohkem soojad ja ei vaja nii paksu mütsi võib-olla kui need lapsed, kes liiguvad vähem ja kes mängides ei jookse ringi. Aeg-ajalt tuleb katsuda oma lapse kaelatagust, et teha kindlaks, kas tal on külm või palav.

Sügis ja talv
Kõige parem on õhemat sorti (kaelus)müts või kootud villane müts, mis osaliselt katab ka nägu ja mida saab tuulekindla mütsi alla panna. Tuulekindla mütsi saab vahepeal pealt ära võtta kui on liiga palav, ilma et laps külmetaks.
Kui väljas on külm, võid kasutada ka kaelasoojendajat – krae või sall, mida saab üle pea tõmmata ning mis kaitseb ühtlasi lõuga, kaela ja rindkere.
Kui sajab vihma, kasuta veekindlat äärega vihmamütsi, mis kaitseb nägu ja kuklatagust. See müts on vihmasajuga aastaringselt hea.

Kevad ja suvi
Kevadel ja suvel on hea kaitsta oma lapse pead nokamütsiga, salliga või lihtsalt päikesekaitsemütsiga, mis ei lase päikesel otse peale ega näkku paista.

Väikelapsed
Väikelapsed peavad kandma mütsi aastaringselt, see kaitseb neid nii külma kui otsese päikese eest. Hea valik on õhuke puuvillane müts suvel ja soojem, tuulekindel müts talvel.