Tere tulemast PO.P pesupesemise kooli!

SortSorteeri

SORTEERI PESU VASTAVALT VÄRVIDELE

Samavärvilised esemed pese alati koos (sorteeri – rohelised, punased, mustad, kollased jne).

NB! Erivärvi ja valged esemed tuleb alati pesta eraldi, muidu võib juhtuda, et teist värvi riideesemed annavad valgetele värvi ja tulemuseks on kirjud riided. Valge pesu pese alati koos valgete esemetega.

VALI ÕIGE TEMPERATUUR

Sorteeri pesu vastavalt juhistele, erinevaid esemeid võib pesta erineval temperatuuril. Tootesildil on ära toodud maksimumtemperatuur. Madalamal temperatuuril võib alati pesta. Sama värvi, kuid erineva lubatud temperatuuriga riideid võib koos pesta, aga siis tuleb juhinduda madalamast temperatuurist. 

 Add detergentLisa pesuvahend

Lisa õige kogus pesupulbrit ja pese alati siis kui masin on täis. 

Ära pese pooltühja masinatäit, vaid proovi alati pesta terve masinatäis, nii säästad loodusressursse. Samas jälgi, et Sa ei paneks masinasse liiga palju pesu, see kahjustab nii pesu kui ka masinat.

Kui palju peab panema pesupulbrit?

Doseeri alati õige kogus pesupulbrit, sest nii säästad loodusressursse. Liigne pesupulbri kasutamine kahjustab ka riideid, kuna jääb riietesse sisse ning masina loputusprogramm ei suuda seda välja loputada, mis omakorda võib põhjustada allergilisi reaktsioone (naha sügelus, punetus, aevastamine, vesine nina). 

SOOVITUS: Kui Sa ei ole kindel, kas kasutad õiges koguses pesupulbrit, siis oota kuni masin hakkab tööle ja kui vahtu tekib väga palju, on pulbrit liiga palju. Kui vahtu on vähe, on pulbrit sobivalt.

Võimalusel väldi pesu pehmendavaid aineid, mis on kahjulikud nii keskkonnale ja võivad põhjustada allergilisi reaktsioone (naha punetus, sügelus jm). Samuti lühendab nende kasutamine riiete eluiga. 

 WashPese

Vali õige temperatuur

Sorteeri pesu vastavalt juhistele, erinevaid riideesemeid võib pesta erineval temperatuuril. Tootesildil on ära toodud maksimumtemperatuur. Madalamal temperatuuril võib alati pesta. Sama värvi kuid erineva temperatuuriga pesu võib koos pesta, aga siis tuleb juhinduda madalamast temperatuurist.

 DryKuivata

Kuivatuskapid- ja masinad kuivatavad riided ruttu ja tõhusalt. Samas on nad suhteliselt suure energiakuluga. Kuivata riideid õhu käes, mis on kasulik nii keskkonnale kui ka riietele.

Ära pane kuivatisse liiga palju riideid korraga. Kui kuivatusprogramm lõpetab, võta koheselt pesu välja.

NB! Erinevad materjalid kuivavad erineva kiirusega, nt sünteetilised ja puuvillased riided vajavad erinevat kuivatusaega. 

 Pesu triikimine

Vali triikides õige temperatuur. Erinevad esemed vajavad erinevat temperatuuri. Igat riiet ei olegi vaja triikida.

NB! Voldi pesu kokku kohe kui see on kuiv, nii säästad paljude riiete triikimisvaeva.