Esimesed külmad

Erinevad lapsed vajavad erinevat riietust. Milliseid riideid aga täpselt vaja on, sõltub vanusest, liikuvusest ja tegutsemisest. Järgnevalt on mõned nipid heaks riietumiseks külmemate ilmadega.

Kui esimesed külmad saabuvad

Riieta oma laps vastavalt kihilisuse printsiibile – see hoiab teda soojas ja kuivas külmenevate ilmadega. Kui keha eraldab soojust, eritab ta ühtlasi ka niiskust ja kui soojust korralikult ei ventileerita, muutub ihu lõpuks niiskeks ja higiseks ning hakkab lõpuks külmetama. Õigete materjalide kihid lasevad ihul hingata ja keskmiste kihtide vahel olev õhk pakub sooja. Põhimõtteliselt töötab see nii:

  • Aluskiht, mis hoiab keha kuivana

Meie pikka aluspesu on olemas erinevatest materjalist. Aluspesu hoiab naha kuivana ja on mugav. Näiteks villane soojendab paremini kui polüester. Aluskihina on polüester kõige sobivam hästi aktiivsele lapsele.

  • Keskmine kiht hoiab keha soojas

Keskmiseks kihiks vali fliis, tuulefliis või paks froteevillane pusa. Alakeha vajab samuti keskmist kihti ja meie pikka aluspesu on olemas ka paksemast fliisist ja villasest. 

  • Välimine kiht hoiab soojuse sees, kaitseb niiskuse ja tuule vastu ning ventileerib liigset kuumust

Kõige tähtsam kiht on vaieldamatult välimine. See kiht hoiab soojuse sees ja ei lase tuult läbi. Vali korralik ventileeriv Shell jope ja püksid või kombinesoon. Kõik meie Shell rõivad on kauakestvad ja ilmastikukindlad, millega on hea õues mängida igasuguse ilmaga.

Kuni väikseima detailini

Detailid on alati kõige olulisemad. Sellepärast oleme ka meie Polarn O. Pyret’s „detailihullud“. Näiteks on meie Shell rõivastel kumerad varrukad ja sääred liikuvuse parandamiseks. Helkurid igas küljes tagavad riietuse hea nähtavuse ka pimedal ajal. Täielikult kaetud õmblused, kohandatavad kätised, eemaldatavad kapuutsid ja loomulikult arukas trukklahendus, millega saab kerge vaevaga muuta kaks jopet üheks.

Paksud riided

Kui väljas on tõeliselt külm või kui sul pole lisakihti jope alla panna, soovitame kindlasti meie mugavaid, pakse talvejopesid ja kombinesoone. Need „polsterdatud“ rõivad on soojemad kui Shell riided ja neid võib kanda ilma aluskihtideta.

Kaks ühes – kõige arukam jope

Meie nutikas trukklahendus muudab fliisi ja Shell jope ühendamise ülilihtsaks. Kiirelt nagu silmapilk on kaks jopet saanud üheks.

Nende kahe jaki kombinatsioon on täiuslik kui väljas on külm hommikul ja lapsed on just ärganud. Päeva arenedes, kui nad juba mängivad ja päike soojendab pisut õhku, on lihtne võtta üks jakk ära. Samuti on lihtne seljast võtta ja selga panna jopesid, mis on juba ühendatud. See on lihtne sulle ja lasteaiakasvatajatele ning samuti lapsele endale.

Hoia soe sees, lase niiskus välja ja keela vihmal ning lumel läheneda. Lisa või eemalda vastavalt ilmamuutusele või tujule!